مقالات

راز افزایش طول عمر تجهیزات کلینیک زیبایی

عکس راز افزایش طول عمر تجهیزات کلینیک زیبایی

راز افزایش طول عمر تجهیزات کلینیک زیبایی

همیشه موسسان کلینیک‌های زیبایی دنبال خرید بهترین دستگاه‌ها برای کلینیک زیبایی خودشان بوده‌اند، اما یکی از مواردی که بسیار کم به آن‌ها توجه شده، روش نگهداری تجهیزات زیبایی است.

قیمت بالای دستگاه‌ها، هزینه‌های سنگین تعمیرات، اهمیت نگهداری تجهیزات کلینیک زیبایی را چند برابر کرده است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌های نگهداری از تجهیزات پزشکی و کلینیک زیبایی آشنا کنیم، پس همراه تیم وداتیس باشید.

مکان نگهداری تجهیزات کلینیک زیبایی

در اولین قدم نگهداری از دستگاه‌های کلینیک زیبایی، باید آن‌ها را در مکان مناسبی قرار داد. هیچکدام از تجهیزات کلینیک زیبایی نباید در معرض مستقیم نور خورشید، رطوبت و یا مواد قابل اشتعال و انفجار قرار داشته باشند، مخصوصا دستگاه‌هایی مثل لیزر کیوسوئیچ تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

تمیز کردن دستگاه‌های کلینیک زیبایی

همیشه دستگاه‌های زیبایی باید تمیز نگه داشته شوند، تمیز نگه داشتن دستگاه‌ها علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس خوب در مراجعه کننده می شود، منجر به افزایش طول عمر دستگاه‌ها نیز می‌شود.

روی دستگاه‌ها همچنین پروب ها، وصله، بسته ، الکترودها و… با یک پارچه مرطوب خشک شده تمیز کنید .

نوسانات برقی و نویز دستگاه‌های زیبایی

اکثر دستگاه‌های زیبایی توسط تراشه‌هایی کامپیوتری کنترل می‌شوند، هنگام استفاده از آن‌ها برای جلوگیری از تداخل در عملکرد دستگاه‌ها باید از وسایل برقی که فرکانس بالا دارند و یا در عملکرد دستگاه اختلال و نویز ایجاد می‌کنند، دور نگه داشته شوند.

مطالعه دفترچه راهنمای تجهیزات کلینیک زیبایی

اگر اولین بار است که از تجهیزات و یا دستگاه‌های کلینیک زیبایی استفاده می‌کنید، حتما باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید، همیشه شرکت‌های سازنده نکاتی را جهت افزایش طول عمر دستگاه بیان می‌کنند که دانستن آنها جهت نگهداری دستگاه لازم و ضروری است.

حفاظت فیزیکی از تجهیزات کلینیک زیبایی

هنگام استفاده از تجهیزات باید دقت نمایید که کابل و سیم دستگاه‌ها پیچ خورده نباشد، سعی کنید در حین کار که جابجا می‌شوید از پیچ خوردن سیم‌ها جلوگیری کنید و پس از اتمام کار آن‌هارا بر روی میز، زمین و… رها نکنید و بعد از اطمینان از درست بودن شرایط سیم و کابل پراب یا الکترود ها را در جای مناسب آن قرار دهید.

 

 

خاموش کردن دستگاه‌های کلینیک زیبایی پس از اتمام کار

برخی از افراد عادت دارند دستگاه‌ها را در حالت روشن رها می کنند، و یا در زمان وقفه و استراحت اقدام به خاموش کردن آنها نمی‌کنند و همین عمل در دراز مدت منجر به کاهش طول عمر دستگاه و مستهلک شدن آن می گردد، پس در مواقعی که شرایط به شما این امکان را می‌دهد حتما دستگاه‌ها را تا استفاده بعدی خاموش کنید.

همینطور زمانی که در پایان روز کار شما به اتمام رسید، قبل از ترک محل کار حتما از خاموش بودن دستگاه‌ها اطمینان حاصل کنید.

استفاده کردن از محافظ های برق برای تجهیزات

با توجه به نوع دستگاه و به کمک فروشنده سعی کنید از محافظ‌های نوسان برق مناسب در مسیر برق دستگاه خود استفاده کنید تا در زمانی که نوسان برق وجود دارد، تغییر ولتاژ بوجود آمده به دستگاه شما آسیب نزند و منجر به خرابی و یا هزینه‌های سنگین برایتان نشود.

سرویس‌های دوره‌ای تجهیزات کلینیک زیبایی

سرویس دوره‌ای حتی برای زمانی که مشکل و یا خرابی برای دستگاه شما به وجود نیامده نیز الزامی است. لازم است که شما بصورت دوره‌ای از متخصص دستگاه‌های خریداری شده خود بخواهید تا آن‌ها را بررسی نماید تا در صورت بروز مشکل در سریعترین زمان ممکن با کمترین هزینه و مدت زمان خواب دستگاه آن مشکل برطرف گردد.

آموزش کارکنان و اپراتورهای تجهیزات کلینیک زیبایی

برگزاری دوره‌های آموزشی منظم برای کارکنان و اپراتورهای دستگاه‌ها در مورد نحوه صحیح استفاده کردن و نگهداری تجهیزات نیز یکی دیگر از مواردی است که به افزایش طول عمر دستگاه‌ها کلینیک زیبایی کمک می‌کند، همچنین مطمئن بودن از کالیبره بودن دستگاه‌ها باعث می‌شود که فشار کمتری به دستگاه‌ها وارد شود، بعنوان مثال دستگاه‌هایی مثل لیزر RF در زمانی که کالیبره هستند علاوه بر اثر بخش تر بودن باعث عمر طولانی تر دستگاه نیز می‌شوند.

عدم استفاده بیش از حد از دستگاه‌های کلینیک زیبایی

برخی از کلینیک‌های زیبایی به علت داشتن مراجعه کنندگان زیاد اقدام به استفاده بیش از حد دستگاه‌ها می‌کنند، در حالی که بهتر است برای خدمات پر متقاضی دستگاه‌های جایگزین در نظر گرفته شود تا علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه‌ها باعث سرعت بخشیدن در خدمات به مراجعه کنندگان نیز می‌شود.

شما می‌توانید برای انتخاب بهتر تجهیزات کلینیک زیبایی خودتون با مشاورین متخصص ما در تجهیزات پزشکی زیبایی تماس بگیرید.

نتیجه گیری

برای افزایش طول عمر دستگاه‌های کلینیک زیبایی چندین عامل مهم نقش دارند، از کیفیت دستگاه‌های خریداری شده تا مهارت و تخصص اپراتور در حال کار با دستگاه‌ها و همچنین محافظت‌های فیزیکی و برقی آن‌ها، که همه این موارد با آموزش دیدن و کمک گرفتن از متخصصین این دستگاه‌ها قابل دستیابی می‌باشد.

شما می‌توانید برای راهنمای بیشتر و آشنایی با محصولات وی داتیس با مشاورین متخصص ما در زمینه‌ی کلینیک‌های زیبایی و اقلام مصرفی کلینیک‌ها تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *